Branch "Center of Transport Service "Liski" of the Joint Stock Company "Ukrainian Railways"

Новости

До проекту поїзда «Вікінг» приєдналася п’ята учасниця – залізниця Молдови

      До проекту поїзда комбінованого транспорту «Вікінг» приєднано також ДП «Залізниця Молдови». Нагадаємо, що партнерами цього проекту є Укрзалізниця, Білоруська залізниця, АТ «Литовські залізниці» та ЕООД «БДЖ – Вантажні перевезення» (Болгарія).

       Протокол про приєднання ДП «Залізниця Молдови» до «Угоди про перевезення вантажів поїздом комбінованого транспорту «Вікінг» було підписано  сторонами-учасницями проекту 23 липня у м. Кишиневі (Молдова», де відбулася нарада за участю операторів з питань курсування поїзда.

       Учасники проекту підбили підсумки курсування «Вікінга» за 6 місяців 2013 року і визнали за необхідне активізувати роботу із залучення додаткових обсягів перевезень вантажів поїздом комбінованого транспорту  «Вікінг».

     Зокрема, для збільшення обсягів перевезень Білоруська сторона запропонувала здійснювати перевезення на фітингових платформах рефрижераторні контейнери із вантажами, що швидко псуються. Цю пропозицію підтримала Литовська сторона.

Загалом за 6 місяців 2013 року поїздом комбінованого транспорту «Вікінг» територією України перевезено  4 тис. 67 TEU.

Довідково:

      6 лютого 2013 року виповнилося 10 років з початку курсування поїзда комбінованого транспорту «Вікінг». Поїзд поєднує порти Балтійського та Чорного морів.

       За 10 років у складі поїзда «Вікінг» залізницями України перевезено понад 55 тис. TEU, при цьому близько 14 тис. TEU було перевезено у 2012 році.

        На сьогодні поїзд комбінованого транспорту «Вікінг» відправляється з українських станцій Чорноморського регіону тричі на тиждень.

У кінці 2012 року до проекту «Вікінг» було приєднано ЕООД «БДЖ – Вантажні перевезення» (Болгарія).

       На сьогодні відпрацьовується технологія організації перевезень у сполученні із Болгарією як морським, так і сухопутним шляхом.

У грудні 2011 року поїзд «Вікінг» отримав сертифікат про реєстрацію товарного знаку «VIKING TRAIN». «Всесвітня організація інтелектуальної власності» (World intellectual property organization), в яку входять 185 держав-членів, підтвердила реєстрацію товарного знака до 30 грудня 2021 року.

        З інформацією щодо визначених днів курсування поїзда, графіка руху та умов організації можна ознайомитися на офіційному сайті поїзда «Вікінг» (інтернет-порталі www.vikingtrain.com).