Филиал "Центр транспортного сервиса "Лиски" акционерного общества "Украинская железная дорога

Новости

ПАТ «Укрзалізниця» планує доставляти транзитні вантажі новим Шовковим шляхом до Середньої Азії за 10 діб

Сьогодні, 2 лютого, у приміщенні ПАТ «Укрзалізниця» відбулася нарада з нагоди історичної події – прибуття експериментального поїзда Україна – Грузія - Азербайджан-Казахстан - Китай у кінцеву точку маршруту. Це альтернативний шлях доставки вантажів із Заходу на Схід в обхід території РФ через Україну, Грузію, Азербайджан та Казахстан до Китаю.

 


У нараді взяли участь Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Олександр Завгородній, начальник Департаменту комерційної роботи ПАТ «Укрзалізниця» Юрій Меркулов.

В.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Олександр Завгородній повідомив, що експериментальний поїзд, відправлений 15 січня з Іллічівська, успішно дістався до кінцевого пункту призначення 31 січня, тобто за 15 діб. За маршрутом тестовий поїзд прослідував Чорним морем та основними станціями: порт Батумі, Алят, Актау-Порт, Бейнеу, Жезказган, Балхаш-1.

«Маршрут складний, на ньому працює шість учасників, кожен з яких має свою логістичну політику. Тож подальша організація чіткої взаємодії між ними є важливою умовою для руху цього поїзда», - зазначив Олександр Завгородній і наголосив на необхідності дотримуватися таких основних вимог клієнтів, як вартість, швидкість і безпека вантажних перевезень. Тому ПАТ «Укрзалізниця» на нараді в місті Астана (Казахстан), що відбудеться наприкінці лютого цього року, планує домовитися з учасниками маршруту про зменшення часу перебування в дорозі цього поїзда. «Наше завдання – подолати маршрут за 10 діб», - наголосив очільник залізничної галузі.

Також Олександр Завгородній повідомив, що наразі фахівці ПАТ «Укрзалізниця» працюють і над іншими проектами, спрямованими на розвиток транзитних перевезень. Зокрема, відпрацьовується рух контейнерних поїздів «Вікінг» з Іллічівська до Клайпеди, які долатимуть цей маршрут за дві доби. Узгоджується маршрут руху поїздів у напрямку м. Краків (Польща), що забезпечить транспортний зв'язок із країнами Європи, а також до станції Захонь (Угорщина), що знаходиться неподалік від кордону з Україною та має прямий зв'язок із країнами Європи.

 

        Довідково

15 січня 2016 року з Іллічівська відправився в демонстраційний рейс контейнерний поїзд за маршрутом Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай (через Каспійське та Чорне моря). Цей маршрут є Новим шовковим шляхом, який дозволить перенаправляти вантажопотоки в східному напрямку в обхід території Російської Федерації.   


Запуску контейнерного поїзда передували домовленості між залізничними адміністраціями України, Азербайджану, Грузії, Казахстану, портами Батумі, Поті, Алят, Актау, Каспійським пароплавством та інших. Завдяки спільним зусиллям наш клієнт отримає послугу, що дозволить завантажити вантаж в Україні чи в Європі, довезти його до Китаю або країн Середнього Сходу».

У складі поїзда можливо відправляти 40 вагонів з 80 двадцятифутовими або 40 сорокафутовими контейнерами. Кількість вагонів залежить від місткості поромів Каспійського моря. Можливо перевозити всі вантажі без винятку. За наявності вантажів до перевезення залізничники можуть зробити поїзд щотижневим.

Наразі такими видами перевезень зацікавилися вітчизняні відправники картону, каменю, керамічної плитки, гумовотехнічних виробів, поліетилентерефталату, металоконструкцій, меблів, кондитерських виробів, молочної продукції, ц