Branch "Center of Transport Service "Liski" of the Joint Stock Company "Ukrainian Railways"

Новости

Тарифи на вантажні перевезення продовжують залишатися значно нижчими за ринкові

Тарифи на вантажні залізничні перевезення у вантажних вагонах державних підприємств Укрзалізниці були і залишаються значно нижчими за ринкові. Про це повідомив заступник генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України Петро Науменко.

За його словами, у зв'язку з передачею вагонів на баланс підпорядкованих Укрзалізниці, державних підприємств і зміною статусу вагонів з "інвентарного" на "власний", методика розрахунку тарифів на перевезення дещо змінюється.

Зміна статусу вантажних вагонів із вагонів інвентарного парку в статус вагонів власного парку (державних підприємств) обумовлений декількома факторами.

По-перше, вагони Укрзалізниці виходячи за межі країни, часто не повертаються.

По-друге, згідно з Угодою про спільне користування вагонами інвентарного парку, за кордоном вони експлуатуються іншими державами через низький тариф, поки це дозволяє технічний стан. Плата за використання, яка отримується, не компенсує затрати на ремонт та утримання вагонів, після повернення в Україну. Схема, в якій вагон не має власника і ніхто не несе відповідальність за його перебування в належному якісному стані, себе вичерпала остаточно.

На сьогодні основний інвентарний парк універсальних вагонів формується тільки з українських і частково білоруських вагонів. В той час як в інш их залізничн их адміністраці й СНД він дуже невеликий, а деякі взагалі, давно змінили статус своїх вагонів. Останнє надало їм змогу використовувати вагонний парк на зовсім інших умовах.

За словами Петра Науменка, зміна статусу українського вантажного рухомого складу з інвентарного на власний підвищить ефективність використання вагонів. «Враховуючи те, що вагон стане власним, то методика розрахунку вартості перевезень має змінитися. Наприклад, додається плата за повернення порожнього вагону. Раніше порожній пробіг повністю компенсувала Укрзалізниця. Тепер – ситуація зміниться. Такі умови будуть стимулювати вантажовідправників, а логістика має бути організована так, щоб максимально зменшився порожній пробіг і ефективно використовувався наявний рухомий склад», - зазначив заступник генерального директора Укрзалізниці.

 

За матеріалами прес-центру УЗ

(044) 465-24-28, 465-21-76, 465-21-72