Branch "Center of Transport Service "Liski" of the Joint Stock Company "Ukrainian Railways"

Новости

Залізничну інфраструктуру України визнано кращою серед країн СНД

     Залізнична інфраструктура України зайняла 27-е місце у світі за якістю. Такі дані рейтингу залученості у світову торгівлю The Global Enabling Trade Report 2012, який складений Всесвітнім економічним форумом (ВЕФ) http://www.weforum.org/

     Українські залізниці отримали 4,4 бала, обійшовши усі країни СНД.

     Лідер за даним показником – Швейцарія з 6,8 балами. У першу десятку також увійшли (у порядку убування): Японія, Гонконг, Франція, Німеччина, Нідерланди, Сінгапур, Південна Корея, Іспанія і замикає ТОП-10 Фінляндія. З країн СНД, окрім України, у першу тридцятку увійшла лише Росія, яка власне і замкнула її. Казахстан розташувався на 34 місці. Білорусь і Туркменістан у рейтингу не представлені. Інші країни співдружності по якості залізних доріг далеко відстали.

     Експерти, опитані у дослідженні, повідомляють, що в деяких розвинених країнах залізнична інфраструктура оцінена досить негативно, як для статусу цих держав. Так, Італія у рейтингу – на 45 місці, Норвегія – 55, Польща – 75.

     Із прибалтійських країн найкраще залізнична інфраструктура оцінена у Литви - 25 місце, далі йдуть Латвія - 37, Естонія - 44. Крім того, Грузія розташувалася на 36 місці, Угорщина - 42, Болгарія - 54, Туреччина - 61, Румунія - 79, Бразилія - ​​93.

     Всесвітній економічний форум визначав якість залізничної інфраструктури у країнах шляхом опитування керівників компаній, що користуються послугами даного виду транспорту. У ході дослідження респондентам ставилося запитання "Як ви оцінюєте залізничну систему у вашій країні?". Варіантами відповідей служила бальна шкала від 1 (вкрай нерозвинена) до 7 (протяжна і ефективна згідно з міжнародними стандартами). Саме опитування проводилося у 2010-2011 роках і включене до загального рейтингу залученості у світову торгівлю 2012, у якому Україна займає 86-е місце.

 

За матеріалами прес-центру УЗ

(044) 465-40-26