Branch "Center of Transport Service "Liski" of the Joint Stock Company "Ukrainian Railways"

Новости

Завдяки зміні статусу вантажних вагонів із інвентарного на власний вони менше затримуються за кордоном

     Завдяки зміні статусу піввагонів та критих вагонів на «власний», передачі їх на баланс державних підприємств та в розпорядження ДП «Український транспортно-логістичний центр» вдалося значно зменшити час знаходження зазначеного рухомого складу за межами України.

     Так, у липні цього року власні криті вагони з ознакою «УТЛЦ», порівняно з відповідним періодом минулого року, коли вони належали до інвентарного парку Укрзалізниці, в країнах СНД знаходилися 17,34 доби. Час їх знаходження за кордоном скоротився на 1,96 доби. Значно зменшилася і кількість критих вагонів, задіяних до перевезень в країнах СНД: із 3454 одиниць у липні 2011 року  до 621 у липні поточного року, що у 5,6 раза менше.

     Також спостерігається зменшення часу перебування  піввагонів в країнах СНД. Якщо ще рік тому піввагони знаходилися в середньому у країнах Співдружності 19,6 доби, то у липні цього року – 5,92 доби. Середньодобова наявність піввагонів в країнах СНД у липні 2011 року становила 7540, а у липні поточного року  – 1195, що у 6,3 раза менше.

     Завдяки зміні статусу вагона з інвентарного на власний для задіювання рухомого складу до перевезення вантажів обов’язковою умовою є необхідність погодження власника вагонів. Тому ДП «УТЛЦ» проводить оперативну роботу щодо вжиття дієвих заходів та організації повернення вагонів в Україну та унеможливлення зайняття вагонів без погодження власника.

     Зокрема, триває робота щодо повернення критих вагонів з ознакою  «УТЛЦ» із країн Середньої Азії. Якщо у липні 2011 року їх перебувало в країнах Середньої Азії 16,7% від загальної наявності вагонів в країнах СНД, то у липні 2012 року – 31,2%.

 

За матеріалами прес-центру УЗ

(044) 465-40-26